Iskolánk hagyományaihoz híven november ismét az egészség hónapja volt, melynek célja és feladata:
- Ismerjék meg a tanulók az egészséges életmód feltételeit;
- Végezzenek rendszeres testmozgást;
- Ismerjék meg az egészséges táplálkozást, szűrővizsgálatok fontosságát, higiéniai szabályok betartását.
- Szülőkkel való kapcsolattartás erősítése.
Ez a hónap izgalmas programokkal és kreatív tevékenyéggel ösztönözte a tanulókat az egészséges életmód minél mélyebb megismerésére. Ennek jegyében meghirdetésre került a plakátkészítés, zöldség-, gyümölcsszobrászat, valamint a hónap végén megrendezésre kerülő csapatvetélkedő.
A plakátok minden esetben az egészséges életmódra hívták fel a figyelmet, szerepeltek rajtuk a helyes táplálkozással kapcsolatos információk, a testmozgás előnyeit hangsúlyozó képek, valamint felhívás volt arra, hogy figyeljünk önmagunkra.
A zöldség- és gyümölcsszobrászatnál a szülők segítségével nagyon kreatív, gyönyörű alkotások születtek a legegyszerűbb alapanyagokból is, mint például sárgarépa, uborka, káposzta, alma stb.
A plakátok és a szobrok az iskola aulájában kerültek kiállításra.
A gyerekek heti egy alkalommal, a felsős tanulók felolvasása révén, az iskolarádión keresztül hallhattak új ismereteket az egészséges életmóddal kapcsolatban.
Két alkalommal részt vehettek előadásokon, amelyeken az orvosok és fogorvosok munkájáról gyűjthettek információkat, és szerezhettek tapasztalatokat. Saját maguk is kipróbálhatták, hogy hogyan kell a különböző sérüléseket ellátni, és bekötözni. A fogorvostól pedig megtudhatták, hogy miért szükséges a száj- és a fogak ápolása, valamint azt, hogy miért fontosak a szűrővizsgálatok.
A hónap zárásaként vetélkedőn vehettek részt a tanulók, ahol öt fős csapatok mérhették össze a megszerzett ismereteiket, tudásukat. Különféle feladatokat kellett megoldaniuk, például:
- Egészséges ételek felismerése;
- Kvízkérdések az egészségmegőrzés alapjairól;
- Zöldségek, gyümölcsök felismerése bekötött szemmel;
- Egészséggel kapcsolatos közmondások jelentései.
A vetélkedő nem csak a tudást, hanem a csapatmunkát és a kreativitást is próbára tette. A vetélkedő végén a gyerekek jutalomban részesültek, és zárásként megkóstolhattak egy gyümölcssalátát. A feladat elvárt eredménye, hogy a tanulók a megszerzett ismereteiket, tapasztalataikat a mindennapokban is kamatoztatni fogják.
Pankotainé Vajas Judit